اکثر انسان‌ها با خود می‌گویند: در گذشته زندگی کرده‌اند اما در حقیقت اینطور نیست و افراد افسوس روزها و فرصت‌های از دست رفته‌‌شان را می‌خورند.

اکثرا حسرت می‌کشند، آن و ناله می‌کنند، مدام می‌گویند اگر… کاش… چرا؟… و… ما آیا با این کارها روزهای از دست رفته‌ باز خواهند گشت؟ خیر!

در حقیقت این‌گونه افکار روزهای آینده و حال ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند و فکر کردن به ای کاش‌ها و اگرها، فرصتی که اکنون برای جبران اشتباهاتمان را از دست می‌‎دهیم و هیچوقت در زمان حال به این فکر نمی‌کنیم که فردا خواهیم گفت: ای کاش دیروز اینکار را انجام می‌دادم و زمانم را به بطالت نمی‌گذراندم.

به خاطر اینکه تا این‌جای مسیر زندگیتان را اشتباه آمده‌اید آیا درست است که بگویید تا اینجای راه را آمده‌ام و حیف است که برگردم یا مسیرم را تغییر دهم؟

مسلما هیچ‌یک از ما نمی‌خواهیم یک مسیر اشتباه را ادامه دهیم که به مقصد مورد نظر ما نمی‌رسد!

شما با از دست دادن فرصتی که حالا در اختیار دارید، نه تنها نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید بلکه آینده خود را نیز تباه خواهید کرد.

در عین حال که می‌توانید مسیر غلط را برگردید و در مسیر درست قدم بگذارید، درست نیست که در مسیر اشتباه زندگی‌تان را ادامه دهید و فرصت‌های بیشتری را بسوزانید.

در اینجا خوب است بدانیم سوال‌های قدرتمند می‌توانند ما را در جهت رسیدن به سعادت راهنمایی کنند!

پس با پرسیدن این سوال از خودتان، تغییر وضعیتتان را آغاز کنید و برای اینکه بتوانید به آن چیزی که می‌خواهم در زندگی برسم، چه چیزی را باید تغییر دهید؟

این ابزار تغییر می‌توانند تغییر نقشه دهنی‌تان، دست برداشتن از آزار و آسیب رساندن به خودت، ابراز وجود و نشان دادن توانمندی و قابلیت‌های خودتان، فکر کردن به خواسته‌ها و علایق خود، سخن گفتن با خود با لحنی زیبا و پر از عشق و محبت و احترام گذاشتن به خود باشد.

خودت را برای داشتن زندگی بهتر و برداشتن گام‌های محکم و اثرگذار آماده کنی و پا در مسیر زندگی زیبا و دلخواهت بگذاری.

در این مسیر خود را باور کن، نداهای منفی درونی خو را خاموش کن و با خود جملات و کلمات، مثبت و پرانرژی را تکرار کن و به خود امید بده.

همانطور که در مقاله ابزار موفقیت گفتم نگذارید گفتار منفی اطرافیانتان بر روی شما تاثیر بگذارد.

1 پاسخ
  1. محسن
    محسن گفته:

    بسیار عالی و تاثیرگذار بود.
    می شه از این نگرش بصورت لحظه ای هم استفاده کرد؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *